usługi pogrzebowe
Kremacje,  Usługi pogrzebowe,  Zakład pogrzebowy

Kremacja – jak przejść przez ten trudny moment pogrzebu?

Kremacja to wciąż dla wielu osób temat tabu. Nadal uważa się, że jest to „gorsza” odmiana tradycyjnego pochówku, w trakcie którego trumnę z ciałem Zmarłego zastępuje się urną z jego prochami. Tymczasem – z wielu powodów – jest to często jedyna możliwa forma pochowania bliskiej nam osoby.

Kremacja – dlaczego ją wybieramy?

Powodów, dla których coraz częściej sięgamy po kremację jest wiele. Niektóre osoby już za życia zaznaczają, że chcą być skremowane. Inne z kolei kierują się bardziej „ekonomicznym” rachunkiem, argumentując że na ich np. parafialnym cmentarzu jest zbyt mało miejsca. Jeszcze inni chcą z kolei uniknąć pogrzebania ciała wybranej osoby w dużym grobie, wybierając – zwykle tańszą – formę spopielenia zwłok.

Kremacja – jak to wygląda w praktyce?

Zakład pogrzebowy Memorial świadczy wszelkie usługi związane z kremacją i spopieleniem zwłok. Ciało Zmarłego zostaje najczęściej spalone tuż przed ostatnimi rytuałami pogrzebowymi. Dzięki temu rodzina ma możliwość pożegnania się z jego „cielesną powłoką”, po czym zostaje ono przewiezione do krematorium. Warto zaznaczyć, że cały proces spopielenia zwłok Zmarłego trwa około 2 godzin.

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do kremacji?

Przed rozpoczęciem procesu kremacji, ciało Zmarłego jest umieszczane w specjalnej trumnie. Najczęściej jest to trumna ekologiczna lub drewniana. W żadnym przypadku nie może być to model lakierowany lub też posiadający specjalne uchwyty. Dzięki temu, że nasza firma realizuje kompleksowe usługi pogrzebowe, możemy zaproponować Państwu kompletny zestaw trumien, przeznaczonych właśnie do tego celu. Po zakończeniu kremacji, prochy Zmarłego umieszczane są w specjalnej urnie, którą można umieścić w rodzinnym grobowcu.

Podsumowanie

Nasz zakład pogrzebowy realizuje kompleksowe usługi z zakresu kremacji zwłok. Posiadamy rozbudowane zaplecze, dzięki któremu cały proces odbywa się w sposób dyskretny, z zachowaniem szacunku należnego Zmarłemu i jego rodzinie. Działamy na terenie Warszawy, obsługując większość wchodzących w jej skład dzielnic.

Możliwość komentowania Kremacja – jak przejść przez ten trudny moment pogrzebu? została wyłączona