kremacja Wrocław
Kremacje,  Pogrzeby

Pogrzeb z urną Wrocław – jak wygląda w praktyce?

każdy człowiek na świecie zostanie postawiony przed koniecznością pożegnania bliskiego. Niestety, chociaż nikt nie lubi poruszać tego tematu, śmierć jest jedyną pewną kwestią w życiu. Wiele osób unika rozmów z bliskimi na temat śmierci, a to rodzi późniejszą bezradność w trakcie organizacji uroczystości pogrzebowej. Pojawiają się pytania dotyczące tego, czy pogrzeb powinien być urnowy czy z trumną, czy na uroczystości powinien być obecny duchowny, czy mistrz ceremonii. W znalezieniu odpowiedzi na te pytania może pomóc zakład pogrzebowy Roch&Abel we Wrocławiu.

Jak wygląda kremacja?

Kremacja jest alternatywną formą pochówku dla pogrzebu tradycyjnego.  Na kremację najczęściej decydują się rodziny, które wiedzą, że taką wolę wyraził za życia zmarły lub kierują się kwestiami ekonomicznymi, ekologicznymi lub światopoglądowymi.

Zakład pogrzebowy Roch&Abel we Wrocławiu zajmuje się przewiezieniem zmarłego z chłodni do krematorium, przygotowaniem ciała do kremacji oraz odebraniem urny z prochami. Następnie urna zostaje przewieziona do kościoła lub do kaplicy pogrzebowej oraz na cmentarz. Pracownicy przykładają również dużą wagę do tego, żeby kremacja odbyła się zgodnie z literą prawa. Dlatego odbywa się ona zawsze w trumnie nielakierowanej, a zmarły ubrany pozostaje w specjalną odzież wykonaną z naturalnych materiałów. Ważne jest również wyciągnięcie rozrusznika serca, który w trakcie kremacji mógłby stanowić duże zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników krematorium. Każda kremacja trwa od 2-3 godzin w zależności od masy ciała.

Pogrzeb z urną nie różni się wiele od pogrzebu z trumną. Różnicą jest tylko to, że widok urny jest mniej bolesny i mniej szokujący dla dalszej rodziny. Z tego powodu właśnie wiele osób preferuje taką formę pogrzebu. Jednak reszta przebiega w sposób bardzo zbliżony do pogrzebu tradycyjnego. Odbywa się przemowa księdza lub mistrza ceremonii, kondukt żałobny oraz złożenie urny w grobie lub kolumbarium.

Pogrzeb kremacyjny Wrocław

Nierozerwalnym elementem uroczystości żałobnych jest trumna oraz urna. Zakład pogrzebowy Roch&Abel oferuje szeroki wybór akcesoriów pogrzebowych. Dzięki temu każda rodzina będzie mogła wybrać taką urnę, która spełni wszystkie wymagania estetyczne i wizualne. W biurze Roch&Abel we Wrocławiu dostępne są urny kamienne, drewniane, kompozytowe oraz metalowe.

Ceremonia urnowa to nie tylko akcesoria ale również oprawa. Zakład pogrzebowy we Wrocławiu zadba o kwiaty, muzykę i godną obsługę, oraz zrobi wszystko, aby godnie pożegnać drugiego człowieka.

Możliwość komentowania Pogrzeb z urną Wrocław – jak wygląda w praktyce? została wyłączona