Kremacje

Kremacja w mieście Wrocławiu

Śmierć bliskiej osoby to zawsze wielka tragedia dla bliskich zmarłego. Jak głosi Biblia ,,prochem jesteś i w proch się obrócisz” co mówi o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia. Klasyczne chowanie zmarłych coraz trudniej wykonać z przyczyn ogromnych kosztów i braku miejsca na nagrobki. Coraz popularniejsze staje się więc kremowanie zwłok. W tym tekście omówię kremacje we Wrocławiu, ich koszty i najpopularniejsze zakłady oferujące taką usługę. Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Znaczenie i koszty kremacji

Kremacja staje się coraz popularniejszym sposobem na zakończenie losów ludzkiego ciała. W związku z niedoborem miejsc na cmentarzach Wrocławia, urząd tego miasta podjął akcję promującą spalanie zwłok. Wybudowano dodatkowe kolumbaria czyli miejsca do chowania urn z prochami zmarłego. Wsparto też rozwój firm oferujących usługi spalania ciał. Przede wszystkim jednak obniżono ceny kremacji z ośmiuset lub dziewięciuset osiemdziesięciu ośmiu złotych do pięciuset czterdziestu pięciu złotych.

Najbardziej znane krematoria we Wrocławiu

Na terenie okolic Wrocławia funkcjonują dwa duże zakłady zajmujące się kremacją doczesnych szczątek człowieka. Jedno przedsiębiorstwo funkcjonuje pod nazwą ,,krematorium Wrocław” a drugie (nowocześniejsze i bardziej rozwinięte) ,,krematorium-olimp”.
W ocenach klientów zdecydowanie króluje krematorium-olimp gdyż posiada własną dobrze wyposażoną stronę internetową krematorium-olimp.pl, na której znaleźć można wszelkie informacje związane z usługami przedsiębiorstwa a także numery i adresy kontaktowe. Wspomniane krematorium to obiekt nowoczesny i wykonujący swoje usługi rzetelnie i kameralnie. Olimp posiada dwa duże piece krematoryjne produkcji niemieckiej, cechują się one dokładnością i sterylnością warunków pracy. Sam obiekt położony jest na działce wielkości osiemset osiemdziesięciu czterech metrów kwadratowych. Wokół budynku spalania zwłok powstały piękne tereny zielone, rozjaśniające bliskim zmarłego smutny czas i pozwalające na przebieg ceremonii w cichym, spokojnym i kameralnym miejscu. Dodatkowym atutem krematorium jest jego lokalizacja. Położenie w podwrocławskim Strzelinie w bliskości autostrady A4 zapewnia dobrą łączność z miastem i pozwala rodzinie zmarłego z dowolnego zakątka Polski z łatwością odnaleźć miejsce ceremonii spalania zwłok i bez problemów do niego dotrzeć.
Jak więc widać kremacja zwłok na terenie Wrocławia zyskuje coraz większą popularność. Ma to związek zarówno ze znakomicie wyposażonymi zakładami pogrzebowymi jak i wsparciem urzędu i władz miasta w promowaniu tego typu zabiegów. Pomimo licznych kontrowersji zabiegu spalania zwłok należy uznać, że w mieście Wrocławiu jest on coraz częściej przeprowadzany.

Możliwość komentowania Kremacja w mieście Wrocławiu została wyłączona