zakład pogrzebowy kalisz
Zakład pogrzebowy

Pogrzeby i usługi pogrzebowe w Kaliszu

W Kaliszu rocznie organizowanych jest od 600 nawet do 700 pogrzebów. To sprawia, że wciąż rośnie zapotrzebowanie na miejsca na Cmentarzu Komunalnym, a także usług zakładów pogrzebowych. Wybór jednak firmy zajmującej się pochówkiem należy do osoby, która zgłasza śmierć w urzędzie miasta, organie do tego upoważnionym.

Zakład pogrzebowy w Kaliszu

Jeśli chodzi o nasz zakład pogrzebowy Kalisz to miasto, w którym świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe, między innymi kremację, pochówek oraz wiele innych. Posiadamy w naszej ofercie również karawany. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, staramy się każdego dnia wysłuchać osoby dotknięte śmiercią najbliższych i będące w żałobie, a także spełnić ich oczekiwania. Nasz zespół zapewnia wszystkim maksymalną dyskrecję oraz pełen profesjonalizm. Wychodząc naprzeciw klientom, oferujemy wsparcie w trudnych chwilach i doradztwo na temat pogrzebów, które niejednokrotnie okazują się być trudnym zadaniem.

Więcej informacji na https://funer.com.pl/szukaj,Kalisz,20,1,1.html

Cmentarz Komunalny w Kaliszu

Cmentarz Komunalny w Kaliszu został stworzony z myślą o mieszkańcach miasta oraz ich potrzebach na miejsce, które zagwarantuje im godny pochówek. Powstał on w ubiegłym wieku, w 1972 roku i mieści się przy ulicy Poznańskiej 183-185. Jest to największy tego typu cmentarz w mieście. Jego powierzchnia podstawowa wynosi aż 22 hektary.

Nie można również zapomnieć, że teren ten posiada ciekawą historię. W trakcie II wojny światowej przebiegała przez niego linia wzmocnień obronnych, które wchodziły w skład Przedmościa Kalisz, zwanego również Kaliską Linią Maginota. Należy on również do rejestru zabytków ze względu na znajdujący się tam pomnik sztuki sepulkralnej. Kolumbarium powstało w 2010 roku. Od 2014 roku z kolei na cmentarzu kaliskim działa nowoczesne krematorium.

Możliwość komentowania Pogrzeby i usługi pogrzebowe w Kaliszu została wyłączona