trumny kartonowe
Akcesoria pogrzebowe

Trumny i urny kremacyjne

Nie da się ukryć, iż temat związany z trumnami oraz urnami kremacyjnymi jest dla każdego z nas trudnym, raczej omijanym, gdyż rzecz jasna nie jest to przyjemność, gdy stajemy w trudnej sytuacji spowodowanej śmiercią bliskiej nam osoby. Jednak aby wszystko odbyło się sprawnie i z klasą winniśmy dokonać wyboru za życia, inaczej mówiąc wybrać sposób naszego pochówku.

Trumny kremacyjne

W ostatnich czasach widać wzmożone zainteresowanie kremacją, niż zwyczajnym pochowaniem osoby zmarłej w tradycyjnej trumnie. Kremacja staje się coraz bardziej popularną metodą pożegnania osoby mam bliskiej, także ze względu na estetyczność jej wykonania. Istnieje kilka rodzajów trumien kremacyjnych. Pozbawione są one metalowych ozdób, nie posiadają uchwytów. Ich powierzchnia nie może być pokryta żadnym lakierem, oraz farbą. Składają się z takich tworzyw, które bez problemu ulegają całkowitemu spaleniu, spopieleniu. Trumny drewniane wykonane są z różnego rodzaju drewna, sosnowego, dębowego. Jest to materiał łatwopalny. Cały proces spalania odbywa się więc w sposób ekologiczny, nie powoduje zanieczyszczeń środowiska, co jest bardzo istotną rzeczą w przemyśle związanym z tą branżą. Dostępne są także trumny kartonowe, też popularne ze względu na niższą cenę.

Urny kremacyjne

W kwestii urn mamy do wyboru wiele rodzajów, poczynając od urn ceramicznych, drewnianych, kamiennych, a kończąc na metalowych, ekologicznych. Wszystko zależy od naszego wyboru. Warto więc dobrze się zastanowić i dokonać tego właściwego. Urny w przeciwieństwie do trumien dostępne są w wielu kolorach, w zależności od życzenia klienta. Występują w formie szkatułki, sarkofagu, a także w kształcie przypominającym małą trumnę. Większą popularnością cieszą się ostatnio urny wykonane z ceramiki, bowiem cechuje je duża trwałość, oraz odporność. Dobrze prezentują się zarówno w wersji matowej jak i połyskowej. Wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, aby w pełni zadowolić klientów, zwłaszcza w trudnym dla nich czasie spowodowanym odejściem bliskiej im osoby.

Możliwość komentowania Trumny i urny kremacyjne została wyłączona