Zakład kamieniarski strona o mnie

Zakład Kamieniarski strona o mnie

Zakład kamieniarski…

Wszystkich zastanawia zapewne czemu taki temat, odpowiedz jest prosta jakiś czas temu próbowałem znaleźć informację na ten temat jednak niestety nie udało mi się nic odnaleźć.

Szczególnie chodziło mi o informacje na temat pogrzebu, jak funkcjonuje zakład pogrzebowy oraz zakład kamieniarski czyli wszystko co jest związane z pogrzebem pochówkiem cmentarzem oraz o pomnikami stawianymi na cmentarzach. Temat jak najbardziej aktualny ponieważ każdy w końcu umiera, każdy w życiu choć raz jest zmuszony do pochowania kogoś bliskiego(babci, dziadka, matki czy ojca) a informacji na ten temat nie ma nigdzie w Internecie. Zdaję sobie sprawę iż nie każdy chce myśleć o tym jak nie ma potrzeby ale prędzej czy później dotyka to każdego z nas. Jednak jak to bywa najczęściej z nieprzyjemnymi tematami staramy się je marginalizować.

To był główny powód dlatego zakładam bloga „Zakład kamieniarski” dodatkowo jeżeli chodzi o tematykę to trochę w niej siedzę z uwagi na znajomych postaram się wszystkim przybliżyć temat śmierci, transportu zmarłych, przewozu zwłok oraz nagrobków (postaram się co jakiś czas przedstawiać pomniki, nagrobki, grobowce i inne miejsca pochówku oraz pamięci). Akurat w Polsce jest bardzo dużo starych cmentarzy z pięknymi rzeźbami, wspaniałe i okazałe grobowce, kilkusetletnie płyty nagrobne w kościołach. Polska jeszcze 100 lat temu była zlepkiem kulturowym i katolicyzm nie był jedyną religia u nas dzięki czemu mamy u nas przekrój przez wszystkie cmentarze a co za tym idzie różne rodzaje pochówków i firmy(np. zakład kamieniarski) które specjalizowały się w danym pożegnaniu (za wyjątkiem buddyzmy i hinduizmu które w Polsce nie były zbyt popularne).

Mam nadzieję iż mój blog „zakład kamieniarski” będzie pomocny Państwu i każdy kto poszukuje informacji na temat związane ze pożegnaniem bliskiego. Czekam na Państwa maile z zapytaniami oraz liczę na komentarze które ukierunkują mnie jakie tematy są mniej lub bardziej pożądane lub czego chcieli by się Państwo dowiedzieć.

Pozdrawiam wszystkich moich czytelników oraz z góry dziękuje wszystkim tym którzy będą mi pomagać z wpisaniu tego bloga (czyli właśnie chodzi o zakłady kamieniarskie i pogrzebowe)