Transport zmarłych,  Usługi pogrzebowe

Pogrzeb Planowanie za życia

Pogrzeb – funeral planning
Pogrzeb – funeral planning

Planowanie własnego pogrzebu

Choć na pierwszy rzut oka może wydać się to makabryczne, to jednak coraz więcej osób dostrzega zalety zaplanowania z wyprzedzeniem własnej ceremonii pogrzebowej. Coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia też szczegółowe opisanie swoich życzeń w tym zakresie i przechowywania ich, w specjalnie w tym celu stworzonych, bazach danych. Co jednak gdy zgon nastąpił za granicą i jest niezbędny transport zwłok czy można to przewidzieć?

Opracowanie detali własnego pogrzebu jest przez wielu traktowane jako szansa na zagwarantowanie sobie dokładnie takiej ceremonii, jakiej by sobie życzyli. A jednocześnie jest to sposób na ulżenie najbliższym w zakresie planowania szczegółów uroczystości – w sytuacji, która sama w sobie wiele osób po prostu przerasta.

Coraz więcej osób przestaje traktować śmierć jako temat tabu,  i rozmawiać z bliskimi na temat tego jak on by widział swoją ceremonię.  Jeżeli jest się samotnym to funeral planning jest najlepszą metodą na zaplanowanie pogrzebu. Możemy wybrać sobie trumnę, wieniec i kwiaty. Możemy zaplanować sobie całą ceremonię od tego jak ma być ubrany zmarły aż po muzykę. Ponadto można wybrać rodzaj ceremonii jaka ma być czy to pogrzeb świecki czy kościelny, tradycyjny czy kremacja. Pierwszy raz my mamy możliwość wyboru tego i możemy po pierwsze odciążyć bliskich jak również ich zaskoczyć 😉 jak na przykład nagrać się w zakładzie i poprosić o odtworzenie tego przy trumnie ;), jest wiele możliwości…

Niestety ale w Polsce nie może być wszystko idealne… nasz system tego nie przewiduje, tak więc co z tego iż wybierzemy zakład jak decydujący głos będzie miał najbliższy członek rodziny po śmierci, nie jest to jeszcze uregulowane prawnie. Po nadto samo może tyczyć się zasiłku nie możemy go przepisać z życia… Inaczej jest z ubezpieczeniem tu nam łatwiej czymś zarządzać jednak i tak istnieje duże ryzyko iż po śmierci nie trafimy do tego właściwego zakładu więc i tak trzeba bliskich lub osobę znajomą powiadomić o naszych planach czy wizycie w zakładzie pogrzebowym.

Zapraszam do komentarzy i dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *