pogrzeby
Pogrzeby,  Usługi pogrzebowe

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Pogrzeb bliskiej nam osoby to zawsze ciężkie chwile w rodzinie, wywołujące wiele skrajnych emocji. Ciężko w tym czasie martwić się jeszcze takimi sprawami, jak organizacja całej ceremonii pogrzebowej, kiedy żal i smutek po utracie zmarłego, towarzyszą nam na każdym kroku.

Jak zorganizować pogrzeb?

Na szczęście z pomocą przychodzi nam zakład pogrzebowy, który wszystkim się za nas zajmie. To ogromne ułatwienie, dzięki któremu w tym trudnym czasie możemy przeżywać te chwile z bliskimi, nie marnując ani momentu na organizację pogrzebu.

Jak wybrać zakład pogrzebowy ?

Zazwyczaj po utracie bliskiej osoby nie mamy głowy, aby zastanawiać się, który zakład pogrzebowy jest najlepszy w mieście. Najrozsądniej będzie wybrać ten, który jest w okolicy naszego miejsca zamieszkania, aby nie trzeba było jeździć bez potrzeby w celu załatwienia formalności, na duże odległości.

Dodatkowo warto sprawdzić, czy wybrany przez nas dom pogrzebowy, oferuje wszystkie interesujące nas usługi, przykładowo transport, jeżeli chcemy przetransportować trumnę ze zmarłym na większe odległości.

Zakłady pogrzebowe oferują także wiele innych dodatkowych usług, nie tylko przewóz trumny na cmentarz. Można od razu w takim domu pogrzebowym zamówić grobowiec. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Najlepiej zrobić to od razu po pogrzebie, gdyż odkładanie w czasie postawienia grobowca, może skutkować tym, że później zwyczajnie zostanie to zapomniane i zaniedbane. Dodatkowo zamawiając kilka usług w jednym domu pogrzebowym, możemy liczyć z pewnością na korzystniejszą ofertę cenową.

pogrzeby

Organizacja stypy

Pogrzeb to nie koniec obrzędów. W zwyczaju jest jeszcze organizacja stypy, czyli uroczystości dla gości przybyłych na pogrzeb, powiązanej z poczęstunkiem. O gotowaniu także trudno myśleć, kiedy umiera nam bliska osoba. Tutaj także możemy skorzystać z oferty domu pogrzebowego, nie tylko pogrzeby, ale także stypy, można zlecić do organizacji w tego typu miejscach.

Stypa nie musi być wystawna i bardzo uroczysta. Raczej chodzi o to, aby goście przybyli z daleka i z różnych zakątków świata na pogrzeb, mieli okazję, choć chwilę odpocząć i posilić się przed dalszą podróżą. To także dobra okazja, aby wspólnie powspominać zmarłą osobę i przypomnieć sobie najciekawsze chwile razem spędzone. Oczywiście często w tym momencie pojawiają się łzy smutku czy też żalu, że tej osoby już z nami nie ma. Jednak pojawiają się też czasem stypy, które mają zupełnie inny charakter, są raczej pogodne i radosne, bo przecież pozostają piękne wspomnienia i całe dobro, jakie pozostawiła po sobie zmarła osoba.

Organizację pogrzebu i stypy warto zlecić specjalistom, przede wszystkim, żeby w okresie pogrzebu, nie zamartwiać się dodatkowo sprawami z nim związanymi.

Możliwość komentowania Organizacja pogrzebu krok po kroku została wyłączona