Transport zmarłych

Karawan – niezbędny w każdej firmie pogrzebowej

Karawan
Karawan

Firma pogrzebowa potrzebuje karawanu!

Firmy pogrzebowe to specyficzny rodzaj firm, które oferują usługi z bardzo delikatnego zakresu. Do firm pogrzebowych mianowicie przychodzi się po to, by zamówić wykonanie trumny dla bliskiej zmarłej osoby. Jest to temat trudny, dlatego pracownicy takich zakładów musza się wykazywać szczególna wrażliwością i trzeźwością myślenia, której niestety może zabraknąć osobom pogrążonym w żałobie. Takie firmy oferują też karawan do wynajęcia na czas pogrzebu. Taki karawan to bardzo specyficzny samochód, który ma specjalny wygląd i wyjątkowe przeznaczenie. Otóż, jest to długi pojazd osobowy o wydłużonym „bagażniku” służącym wyłącznie do przewozu trumien, a także kwiatów, wiązanek i tym podobnych na czas ceremonii pogrzebowej. Takie auta są zawsze specjalnie przyozdobione, zwykle bazuje się na odcieniach czerni, szarości i fioletu, które to kolory kojarzone są z żałobą, i tak właśnie maluje się karawan, umieszczając na nim oczywiście również nazwę i logo firmy oraz dane kontaktowe do niej. Oczywiście auta takiego jak karawan nie kupimy w salonie samochodowym. Są jednak specjalne salony samochodowe, które oferują auta pogrzebowe różnych marek przeznaczone do tej ostatniej podróży. Warto wybrać auto, które będzie wyglądało z klasą, bo choć sam zainteresowany nie będzie miał świadomości przejażdżki luksusowym autem, to dla uczestników ceremonii pogrzebowej ważne jest, by odszedł on z klasą.

Taki karawan nie może mieć żadnych usterek, gdyż nie można sobie pozwolić na to, by jakiekolwiek zakłócenie wprowadziło chaos podczas obrządku pogrzebowego. Nie można sobie pozwolić na takie niedopatrzenie jak brak paliwa w baku, gdyż kończy się akurat podczas jazdy z trumną na pokładzie i żałobnikami wewnątrz. Jazda karawanem musi być niezwykle ostrożna, bezawaryjna i bez specjalnych szaleństw na drodze. Pamiętajmy, że ten pojazd wiezie na swoim pokładzie cudze zwłoki, które dla osób uczestniczących w pogrzebie maja ogromną wartość – w końcu to ciało kogoś z rodziny, bliskiej, ukochanej osoby. Nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek zbezczeszczenie zwłok i najmniejsze niedociągnięcie w tym temacie. Mogłoby to bowiem niekorzystnie wpłynąć na wizerunek firmy pogrzebowej.

Nikt później nie chciałby bowiem skorzystać z usług firmy, która nie dba o zawartość swojego bagażnika, i która ma w poważaniu osoby biorące udział w tej, jakby nie patrzeć, tragicznej ceremonii. W internecie można znaleźć ciekawe oferty kupna karawanów po okazyjnej cenie. Bardzo często można spotkać się z ofertami od osób, które swego czasu prowadziły zakłady pogrzebowe i miały taki pojazd na stanie, zaś obecnie szukają nabywcy na karawan. Jest to jednak pojazd szczególny, dlatego ciężko byłoby oczekiwać, iż zainteresują się nim osoby prywatne. Oferty skierowane są więc do właścicieli zakładów pogrzebowych, którzy na przykład chcieliby poszerzyć swoja ofertę o jeszcze jeden pojazd, rozszerzyć działalność zakładu. Wbrew pozorom istnieje wiele takich firm, które maja jakiekolwiek plany związane z poszerzeniem oferty firmy i w związku z tym potrzebują więcej karawanów, by móc obsługiwać jednorazowo więcej niż jeden pogrzeb.

A popyt na takie niedrogie, używane karawany jest o tyle ciekawy, że w każdym mieście w Polsce jest wiele takich zakładów, nie ma więc problemów ze znalezieniem potencjalnych kupców na karawany. Co nie zmienia oczywiście faktu, iż nadal są to specyficzne pojazdy, i dlatego najlepiej byłoby kierować ofertę kupna bezpośrednio do tych potencjalnie zainteresowanych przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *