Transport zmarłych

Międzynarodowy przewóz zwłok – informator

Przewóz zwłok
Przewóz zwłok – Specjalistyczna firma

Międzynarodowy przewóz zwłok

Tym razem postaram się przedstawić Państwu prosty poradnik który pozwoli wam zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy przyjdzie nam załatwić przewóz zwłok bliskiej nam osoby z zagranicy. Sam przewóz zmarłych nie jest skomplikowaną procedurą przynajmniej dla firm (jak Usługi Pogrzebowe Gdynia) które się w tym specjalizują. Na początku warto podzielić same przewozy na trzy grupy tj. Państwa sąsiadujące z nami, państwa unii oraz inne.  Tak samo podzielmy zakłady na te które specjalizują się w świadczeniu usług transport zwłok (jest takich kilka w Polsce). 

W Polsce  przyjęło się iż każdy potrafi wszystko i nie ma miejsca dla specjalistów niestety za takie myślenie się sporo płaci… Zakłady pogrzebowe chcąc świadczyć jak najbardziej kompleksowe usług świadczą również przewóz zwłok. Klienci  nie mają pojęcia iż płacą sporo więcej zlecając transport firmie która nie specjalizuje się w tym (poza wyjątkami).

Wyjątkami od tej reguły są przewozy zwłok z Państw ościennych przez firmy które leżą blisko granicy 😉 (najczęściej zachodniej i południowej – niemcy i czechy oraz w Gdyni i szczecinie – przewóz z krajów skandynawskich) w takich wypadkach firmy takie mają już jakieś doświadczenie w tym. Ponadto nie ma tam skomplikowanych procedur które wymagają znajomości języka i posiadanie „znajomych” firm w danym państwie (jak ma to miejsce np we francji).

W wypadku gdy przewóz zwłok ma być z krajów poza unią bądź z grecji np. proponuje wynająć specjalistyczną firmę jest taniej. Najczęściej jednak nieświadomi tego wybieramy firmę którą znamy z naszego podwórka, często jest taka sytuacja (szczególnie gdy firmę prowadzi w miarę inteligenta osoba…) iż on zleca przewóz zewnętrznej firmie dostając od niej jakąś prowizję + daję swoją dopłatę 😉 (wtedy dopłacamy mniej). Gorzej wychodzimy gdy firma zdecyduje iż sama wszystko załatwi… i jedzie pracownik z właścicielem w trasę gdzie obaj nie znają języka miejscowego (a często żadnego inne go też). Wtedy przewóz zwłok który miał kosztować taniej niż w wielkiej firmie wychodzi dużo drożej.

Za tydzień ciąg dalszy poradnika 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *