Zakład pogrzebowy

Co wchodzi w zakres usług pogrzebowych?

Do najbardziej smutnych wydarzeń w naszym życiu zaliczamy śmierć bliskiej nam osoby, kogoś z rodziny, znajomego. Ból jest tym większy im bardziej bliska była nam ta osoba. Trudno wtedy skupić się na innych ważnych rzeczach, a tym bardziej na tak złożonych i wymagających jak organizacja pogrzebu. Dobrze więc, że istnieją firmy, które oferują kompleksowe usługi pogrzebowe.

Kompleksowe usługi pogrzebowe zawierają cały wachlarz czynności począwszy od transportu ciała nieboszczyka z miejsca, w którym nastąpił zgon do własnej chłodni, poprzez pomoc w wyborze trumny czy urny, aż do wszystkich spraw związanych z dokumentacją i rozliczeniem pogrzebu z zakładem ubezpieczeń oraz parafią.

usługi pogrzebowe bielsko-biała

Kremacja coraz popularniejsza

Większość firm posiada spalarnie do kremacji zwłok. Kremacje polegają na spaleniu w całości ciała nieboszczyka w krematorium oraz późniejsze umieszczenie prochów w urnie. Urnę można zakopać w ziemi lub zamurować w wyznaczonym do tego miejscu na cmentarzu.

kremacje bielsko-biała

Firmy pogrzebowe posiadają bardzo duży wybór trumien tradycyjnych, urn, krzyży oraz współpracują z kwiaciarniami, w których floryści wykonują wieńce i wiązanki żałobne.

Większość zakładów pogrzebowych posiada w pobliżu cmentarza własne domy pogrzebowe z kaplicą. Można w nich zorganizować uroczystość poświęconą pamięci zmarłego, w naszej tradycji nazywaną stypą. Zaprasza się na nią wszystkich tych, którzy przybyli, nierzadko z bardzo daleka, aby pożegnać zmarłego.

Oprócz kompleksowej organizacji pogrzebu od strony formalnej bardzo ważny jest odpowiedni stosunek firmy pogrzebowej do rodziny zmarłego. Firmy mają bardzo duże doświadczenie w świadczeniu tego typu usług, a ich pracownicy charakteryzują się ogromną delikatnością, wrażliwością oraz odpowiednią kulturą osobistą. Właśnie takiej wszechstronnej, profesjonalnej pomocy oczekuje rodzina zmarłej osoby w tym trudnym czasie.

Możliwość komentowania Co wchodzi w zakres usług pogrzebowych? została wyłączona