co robić, gdy ktoś umrze
Zakład pogrzebowy

Śmierć bliskiej osoby – co zrobić jeżeli nastąpi w domu?

Śmierć ukochanej osoby, która odchodzi na oczach bliskich, to wielki szok i powód do rozpaczy, niemniej wymaga także zachowania w pewnym stopniu zimnej krwi, ponieważ tuż po tym wydarzeniu należy dopełnić pewnych ważnych formalności. Po krótkiej chwili pożegnania trzeba przede wszystkim wezwać pogotowie ratunkowe. Lekarz musi stwierdzić zgon. Kiedy wypisany zostaje protokół zgonu, można zawiadomić zakład pogrzebowy. To ta firma pomoże w prawie wszystkich sprawach związanych z pochówkiem.

Zakład pogrzebowy Mokotów – cenne wsparcie praktyczne i nie tylko

Pogrzeby to niezwykle stresujące okoliczności. Nieraz trudno jest nam osobiście dopilnować wielu spraw z nimi związanych. Na szczęście w niejednej kwestii zakład pogrzebowy może wyręczyć kogoś, komu zmarła bliska osoba. To niezwykle cenna pomoc, nie tylko praktyczna, ale także psychologiczna. W Warszawie znajduje się wiele profesjonalnych zakładów pogrzebowych. Jednym z nich jest Memento Mori. W chwili śmieci bliskiej osoby nie ma czasu na to, by szukać placówki, więc dobrze jest się zorientować wcześniej, z czyich usług się skorzysta.

zakład pogrzebowy mokotów

Pracownicy zakładu pogrzebowego z domu zabiorą ciało do kostnicy. Nie może się to odbyć wcześniej, niż przed stwierdzeniem zgonu przez lekarza. Podczas, kiedy bliscy będą zajmowali się sprawami urzędowymi, których nie da się zlecić nikomu innemu, zakład pogrzebowy może przygotować ciało do wystawienia zwłok. Jeżeli będzie potrzebna rekonstrukcja ciała i makijaż, tym również zajmą się profesjonaliści. W ciągu 1-2 dni trzeba będzie spotkać się z przedstawicielami zakładu, by omówić pochówek. Można wtedy zadecydować o tym, czy samodzielnie dostarczymy ubrania, w których będzie pochowana osoba zmarła czy też tym również ma zająć się firma.

W wielu zakładach pogrzebowych na terenie Warszawy można liczyć także na pomoc psychologiczną i wsparcie, ponieważ przeżycie pogrzebu i pierwszych dni po śmierci kogoś bliskiego jest jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń życiowych. Oprócz zajęcia się sprawami praktycznymi, nieraz bliskim należy się pomoc w poradzeniu sobie z tymi trudnymi chwilami.

Możliwość komentowania Śmierć bliskiej osoby – co zrobić jeżeli nastąpi w domu? została wyłączona