Cmentarze

Pogrzeb psa – kremacja

Pogrzeb Psa
Pogrzeb Psa

Pogrzeb psa

Żyjemy w kraju cywilizowanym, gdzie coraz więcej ludzi zaczyna racjonalnie myśleć i traktować zwierzęta, które rzecz jasna są również istotą żywą i potrafią uczuciowo związać się ze swoim właścicielem. Wiele osób protestuje przeciwko złemu traktowaniu zwierząt czy porzucaniu ich. Wiele rodzin ma w swoim domu psa. Jest to zwierzę, które nie tylko broni naszego dobytku, ale daje mnóstwo radości dzieciom i nierzadko niestety jest jedynym przyjacielem dorosłego. Wiele samotnych osób decyduje się na wzięcie psa ze schroniska, chcąc dać mu ciepły dom i godne warunki życiowe. Niestety psiaki zwykle wcześnie umierają, a co za tym idzie przywiązany do nich właściciel musi się pogodzić z jego utratą i zadbać oczywiście o godny pochówek.

W USA istnieje wiele cmentarzy dla zwierząt, w Polsce niestety ich ilość jest bardzo niska, ale nie oznacza to, że nie mamy gdzie pochować swojego pupila. Większe miasta dysponują już specjalnym krematorium dla zwierząt i miejscem pochówku oraz takim, gdzie można zorganizować pogrzeb psa.

Choć nie jest to nowość, a pogrzeby ludzi nie są dla nas niczym dziwnym, to jednak gdy słyszy się, że dana osoba organizuje pogrzeb psa, miny wielu ludzi są zdziwione. Nie powinno to być zaskakujące, skoro osoby bliskie naszemu sercu chcemy pożegnać w sposób godny, oddając mu tym samym szacunek, to dlaczego równie bliskie nam zwierzątko nie powinno zostać tak samo pożegnane? To naturalne, że ogarnia nas smutek i żal gdy umrze kochany pupil i nie dziwne, że chcemy oddać mu hołd i szacunek wyprawiając skromny pogrzeb, na którym zwykle są tylko domownicy.

Wiele firm świadczy już takie usługi, ale niestety ich popularność nie jest jeszcze tak wielka jak w przypadku tradycyjnych pogrzebów ludzi. Choć i to z roku na rok zaczyna się zmieniać. Rośnie liczba cmentarzy, a wiele zakładów pogrzebowych decyduje się rozszerzyć swoją działalność i kremację zwierząt i ich pochówek. W związku z tym, jeśli kiedyś przyjdzie Ci zorganizować pogrzeb psa, warto jest mieć w zanadrzu dane telefoniczne firmy, która zapewni mu godny pochówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *