pomniki
Kamieniarstwo

Eleganckie nagrobki i pomniki

Wybór nagrobka to jedna z najważniejszych decyzji związanych z pochówkiem bliskiej osoby. Co prawda w czasie żałoby trudno jest koncentrować się na takich kwestiach, jednakże z pewnością zakład pogrzebowy, który będzie pomagał organizować pochówek, jest w stanie udzielić rad odnośnie wyboru odpowiedniego pomnika. Chodzi nie tylko o względy estetyczne, ale także praktyczność i trwałość rozwiązania.

Jakie nagrobki wybrać?

Przykładem ciekawej i godnej zwrócenia uwagi oferty są pomniki oferowane przez przedsiębiorstwo pogrzebowe, jakim jest firma Eden z Kielc. W swojej ofercie posiada ona nagrobki granitowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim ze względu na właściwości tego naturalnego kamienia. Jest on wydobywany w kraju, a dzięki temu również odporny ma czynniki atmosferyczne typowe dla warunków Polskich, takie jak deszcz czy mróz. Ponadto granit posiada odporność na ostre promienie słoneczne. To wybór, dzięki któremu pomnik będzie w idealnym stanie przez dziesiątki lat.

nagrobki

Na jaki granit się zdecydować?

Firma Eden z Kielc indywidualnie wyceni każdy rodzaj nagrobka. Bedzie to zależało nie tylko od ilości wykorzystanego tworzywa, ale również jego odcienia. Im ciemniejszy kamień, tym trudniejszy w obróbce ze względu na swą twardość. Ponadto do ceny dolicza się różne dodatkowe zdobienia i elementy. Oczywiście firma dostosuje się do budżetu osoby, która korzysta z jej oferty. Na jaki odcień granitu się zdecydować? Wiele zależy po prostu od osobistych preferencji. Ciemny kolor prezentuje się na przykład bardzo elegancko, ale jego cena będzie wyższa. Jeżeli chodzi o sam kształt nagrobka, to na stronie firmy Eden można obejrzeć przykładowe realizacje i ładne wzory pomników. To na pewno pomoże podjąć decyzję.

W tak trudnym emocjonalnie czasie wybór nagrobka i decyzje związane ze względami praktycznymi czy też estetycznymi są ostatnimi wyborami, przed którymi chce stawać osoba ciepiąca, niemniej jest to konieczne. Pracownicy firmy oferującej pomniki doskonale zdają sobie z tego sprawę, ponieważ na co dzień obcują z osobami w żałobie. Pomogą na pewno zdecydować się na coś gustownego, co także nie nadwyręży portfela. Taka pomoc może się okazać nieoceniona w tak trudnych momentach.

Możliwość komentowania Eleganckie nagrobki i pomniki została wyłączona