jak wybrać zakład pogrzebowy
Usługi pogrzebowe,  Zakład pogrzebowy

O czym należy pamiętać przy organizacji pogrzebu

Organizacja pochówku wbrew pozorom nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza że najczęściej muszą podjąć się jej osoby mocno pogrążone w żałobie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo o jakich podstawowych sprawach należy pamiętać organizując pogrzeby.

Niezbędna dokumentacja przy pochówku

W pierwszej kolejności należy przygotować kilka dokumentów, które są niezbędne do organizacji pogrzebu. Jednym z kluczowych dokumentów jest oczywiście karta zgonu, która wystawiana jest zawsze przez lekarza. Jeżeli bliska nam osoba była ofiarą wypadku albo przestępstwa, to ciało najczęściej trafia do zakładu medycyny sądowej. W takiej sytuacji kartę zgonu wypisuje zawsze lekarz sądowy. Oprócz karty zgonu wymagany jest także dowód osobisty zmarłego oraz zaświadczenie z zakładu pracy. W przypadku emerytów przydać może się także ostatni odcinek emerytury albo renty.

Zakład pogrzebowy – co warto o nim wiedzieć

Po zebraniu wszystkich dokumentów należy odwiedzić zakład pogrzebowy. Warto skorzystać z usług rzetelnego zakładu pogrzebowego (np. madar-uslugi-pogrzebowe.pl), który zapewnia nie tylko kompleksową usługę obejmującą organizację pochówku, ale również pomoże nam załatwić wszystkie formalności i zorganizuje transport zmarłego. Z zakładem pogrzebowym należy ustalić oczywiście najbardziej dogodny termin pogrzebu. Wybrać trzeba także cmentarz, na którym pochowany zostanie nasz bliski. Na samym końcu należy wybrać trumnę i obrządek religijny dla zmarłego. Rzetelny zakład pogrzebowy powinien pomóc nam załatwić wszystkie formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Mowa tutaj oczywiście o uzyskaniu aktu zgonu i zasiłku pogrzebowego.

Jaki zakład pogrzebowy wybrać?

Wybranie porządnego zakładu pogrzebowego wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W pierwszej kolejności warto sprawdzić opinie byłych klientach o poszczególnych zakładach pogrzebowych, dzięki czemu dowiemy się z których firm warto skorzystać, a które należy omijać szerokim łukiem. W Internecie można znaleźć bardzo wiele ofert, które można błyskawicznie porównać i wybrać tą, która w 100% zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania. Pogrzeby są często traumatycznym przeżyciem, dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy. W razie mniejszych lub większych problemów z znalezieniem porządnego zakładu pogrzebowego warto popytać znajomych o radę. Być może ktoś z naszych bliskich poleci rzetelny zakład pogrzebowy, który pomoże nam załatwić wszystkie sprawy związane z pochówkiem bliskiej nam osoby.

Możliwość komentowania O czym należy pamiętać przy organizacji pogrzebu została wyłączona