Cmentarz Ewangelicko-Reformowany na Woli
Cmentarze

Cmentarz ewangelicko-reformowany na warszawskiej Woli

Cmentarz ewangelicko-reformowany, położony przy ul. Żytniej 42 w dzielnicy Wola w Warszawie, jest zabytkowym cmentarzem założonym w roku 1792, administrowanym od samego powstania przez parafię ewangelicko-reformowaną w Warszawie. Nekropolia ta jest przeznaczona głównie dla wiernych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, innych kościołów protestanckich, Kościoła Anglikańskiego oraz dla osób bezwyznaniowych.

Znani pochowani na cmentarzu ewangelicko-reformowanym

Na cmentarzu ewangelicko-reformowanym spoczywa wiele osób, których nazwiska są szerzej znane, a wśród nich piosenkarka Anna German, aktor Marian Kociniak, pisarz-poeta i współtwórca „Kabaretu Starszych Panów” Jeremi Przybora czy też znany reżyser Waldemar Dziki.

Pogrzeby na cmentarzu ewangelicko-reformowanym

Pogrzeby, które odbywają się na tym cmentarzu – ze względu na zabytkowy charakter nekropolii – wymagają szczególnej uwagi i troski. Tak właśnie, z troską i zaangażowaniem, Zakład Pogrzebowy Heron organizuje pochówki na cmentarzu ewangelicko-augsburskim, ściśle współpracując z parafią tego kościoła w Warszawie. Bliższe informacje są dostępne w kontakcie bezpośrednim lub telefonicznym pod numerem 570 800 910.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *