katafalk
Pogrzeby

Czym są katafalki?

Uroczystość pogrzebowa wymaga odpowiedniej oprawy. Tylko wtedy ceremonia jest wzniosła, a zarazem wzruszająca. Oczywiście większość kwestii załatwiana jest przez przedsiębiorstwo pogrzebowe, co stanowi spore odciążenie dla żałobników. W większości przypadków pochówek oceniany jest jako całość – rzadko dostrzegamy poszczególne elementy. Niejedna osoba nie ma pojęcia, czym są katafalki pomimo tego, że powszechnie się je spotyka.

Podwyższenie trumny

Katafalki to nic innego, jak podwyższenia trumny. Są one wykorzystywane podczas uroczystości pogrzebowych. Dzięki temu zmarły nie znajduje się bezpośrednio na ziemi. Katafalki są nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. W dzisiejszych czasach występują one w ogromnej ilości wariantów. Trzeba podkreślić, że wspomniana konstrukcja częściej wykorzystywana jest podczas pochówków chrześcijańskich. Wiąże się to z tradycją – katafalki są użytkowane od pokoleń. Oczywiście początkowo wyglądały one zupełnie inaczej. Najczęściej były budowane z drewna, a ich walory wizualne pozostawiały wiele do życzenia. Z czasem zyskały ozdobnego charakteru.

Mocna konstrukcja

Katafalki muszą udźwignąć spory ciężar – należy mieć świadomość, że współczesne trumny bywają bardzo ciężkie. Dobry producent (http://topmetalfunerals.pl/) oferuje konstrukcje wykonane z certyfikowanych tworzyw. Właśnie dlatego nie trzeba obawiać się przedwczesnych uszkodzeń. Metalowe katafalki są nie tylko trwałe, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Ich powierzchnia zabezpieczana jest w sposób kompleksowy, co zmniejsza podatność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych, czy też rdzewienie. Solidne katafalki pozostają przez wiele lat w nienaruszonym stanie. Ponadto gwarantują stuprocentową niezawodność. Na szczególną uwagę zasługują modele zdobione np. motywem roślin, krzyża, serc.

Możliwość komentowania Czym są katafalki? została wyłączona