Akcesoria pogrzebowe

Eleganckie i naturalne – drewniane urny pogrzebowe

Urny pogrzebowe najczęściej kojarzą się z metalowymi albo z kamiennymi konstrukcjami. W sprzedaży dostępne są też urny drewniane, które nie tylko stanowią przystępną cenowo alternatywę, ale też oferowane są w wielu efektownych wzorach.

Produkcja urn drewnianych

Urny pogrzebowe są wyrobami przeznaczonymi do przechowywania prochów zmarłej osoby.

Do wykonania urny drewnianej wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane lite drewno. Z odpowiednio szlifowanych i frezowanych desek tworzy się urnę, która ma kształt skrzynki.

Urny drewniane malowane są wysokiej jakości farbami poliuretanowymi, które powodują, że są one bardzo trwałe, a przy tym tak estetyczne. Następnie urna może być udekorowana na różne sposoby. Do urn montowane są również metalowe okucia – uchwyty, śrubki służące do jej zamknięcia, tabliczki, a także ozdobne detale w kształcie krzyży, kwiatów.

Urny drewniane eleganckie w każdym calu

Firmy oferujące urny drewniane mogą zapewnić swoim klientom dostęp do pełnej gamy wyjątkowych wzorów. Urny mogą posiadać klasyczne wybarwienia drewna, lecz mogą być także malowane i wykańczane na inne kolory, na przykład pokrywane eleganckim brokatem przywodzącym na myśl gwiazdy skrzące się na niebie. Dostępne są także specjalne urny drewniane przeznaczone do pochówków dzieci – są to urny w kolorze białym.

Różnorodne wzory powodują, że rodzina może dobrać taką urnę, która mogłaby spodobać się zmarłej osobie, aby stanowić podniosłe ostatnie pożegnanie.

Z wzorami urn drewnianych można zapoznać się na stronie www.

Wykonane z naturalnego drewna urny są zatem ciekawą alternatywą dla popularnych urn kamiennych i metalowych. Są tańsze, a przy tym mogą prezentować się tak samo efektownie, stanowiąc godne miejsce na prochy bliskiej osoby.

Możliwość komentowania Eleganckie i naturalne – drewniane urny pogrzebowe została wyłączona